Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jastrzębi Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jastrzębi

Kosmiczny Klub Matematyczny w Szkole Podstawowej

Czcionka:

Kosmiczny Klub Matematyczny w klasie III

W lutym 2014 r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej rozpoczęli działalność w  Kosmicznym Klubie Matematycznym. Członkostwo w tym klubie to innowacyjny pomysł na doskonalenie umiejętności matematycznych uczniów klasy trzeciej, wspierany przez wydawnictwo Nowa Era.

Kosmiczny Klub Matematyczny to projekt, który realizowany jest przez uczniów w czasie zajęć szkolnych i na kółku  matematycznym. Uczniowie otrzymali specjalne legitymacje,  w których gromadzą punkty za wykonane zadania. Wiedza jest podzielona na 10 działów. Za zaliczenie każdego działu uczeń otrzymuje od nauczyciela pieczątkę do legitymacji. Po wykonaniu zadań z wszystkich dziesięciu działów  nauczyciel przyzna uczniom specjalne znaczki, nadając im tytuł „Nieziemskiego Matematyka.

W czerwcu zorganizowany będzie konkurs matematyczny dla chętnych uczniów. Zostanie wybrany „Mistrz Matematyki  klas I-III”.