"Programuje_my tarnowski" - lekcje programowania

W ramach programu "Programuje_my tarnowski" od stycznia 2019 r. uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej uczestniczą w zajęciach z zakresu robotyki, ucząc się kodowania i programowania. Zajęcia prowadzą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: pani Małgorzata Madej, pani Katarzyna Gwóźdź, pani Ewa Adwent – Giemza oraz pani Agnieszka Żaba, a pomocą służy szkolny koordynator i trener pani Anna Baran. Do programu wykorzystywane są klocki Lego wraz z aplikacją We Do 2.0.

Dzieci podczas zajęć:
1. Odkrywają fascynujący świat robotyki i zabawek mechanicznych.
2. Budują wiele ciekawych postaci z klocków Lego We Do 2.0.
3. Wyposażają swoje roboty w silniki, sensory ruchu, odległości oraz dźwięku, dzięki czemu wykonują one zaprogramowane czynności
4. Uczą się przy pomocy komputera i odpowiedniej aplikacji programować zbudowane przez siebie konstrukcje.
5. Uczą się jak bezpiecznie korzystać z komputera.

Cele ogólne zajęć to:
• rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia,
• kształcenie zdolności manualnych,
• kształcenie umiejętności obsługi komputera oraz wybranych aplikacji,
• poznanie zagadnień związanych z bezpieczną pracą z komputerem,
• zdobywanie umiejętności pracy w grupie.