Dzień Patronów

Utworzono dnia 22.06.2014

Tegoroczny Dzień Patronów obchodziliśmy we środę 21 maja. Dzień ten spędziliśmy aktywnie – wyruszyliśmy pieszo na Jamną, do niezwykłego miejsca ukrytego wśród lasów, związanego z postacią patrona naszego gimnazjum – Świętego Jana Pawła II. Pogoda tego dnia była piękna, więc wędrowało się przyjemnie. Podziwialiśmy piękne widoki i krajobrazy roztaczające się wokół. Warto przytoczyć tu słowa Papieża Jana Pawła II, wielkiego miłośnika wędrówek górskich, który powiedział: „Wypoczywa się prawdziwie i do dna przez kontakt z przyrodą”.
Po dotarciu na miejsce uczniowie klas IV – VI wzięli udział w konkursie wiedzy o Św. Jadwidze, natomiast gimnazjaliści zaprezentowali ciekawostki o Janie Pawle II, które mieli za zadanie przygotować właśnie na ten dzień. Mogliśmy również pomodlić się w kościele p.w. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei i wysłuchaliśmy opowieści o niezwykłej historii pięknego obrazu i tego miejsca.
Zmęczeni i głodni posililiśmy się kiełbaskami z grilla, które przygotowały nasze Panie kucharki, dzięki którym nabraliśmy sił na powrót do szkoły.