Konkurs na systematyczne oszczędzanie w SKO rozstrzygnięty!!!

Utworzono dnia 24.06.2014

Na początku roku szkolnego 2013/2014 opiekun SKO ogłosił konkurs „KLASA MISTRZEM OSZCZĘDZANIA”.  Celem konkursu było współzawodnictwo klasowe oraz zachęcenie do oszczędzania i poszanowania pieniądza.
W ramach tej akcji odbył się konkurs indywidualny „Mistrz systematycznego oszczędzania w SKO” dla uczniów klas I-VI oraz konkurs grupowy „Najlepiej oszczędzająca klasa”.

Mistrzem oszczędzania mógł zostać uczeń, który jest systematycznym członkiem SKO, tzn. dokonuje wpłaty przynajmniej raz w miesiącu i uzyskał największą ilość wpłat oraz utrzymał oszczędności przez cały okres trwania konkursu. Natomiast tytuł najlepiej oszczędzającej klasy uzyskać mogła ta klasa, której najwięcej uczniów jest członkami SKO i dokonywali wpłat systematycznie.
W konkursie udział wzięły wszystkie klasy szkoły podstawowej. Raz na dwa miesiące opiekun SKO umieszczał na tablicy ogłoszeń informację, która klasa uzyskała jakie miejsce w danych dwóch miesiącach.  Po całym roku trwania konkursu ogłoszono wyniki:

W konkursie indywidualnym „Mistrz systematycznego oszczędzania w SKO”
I miejsce – Martyna Baran -  klasa I
II miejsce – Ilona Musiał – klasa III
III miejsce – Krystian Kwaśny – klasa V

MISTRZEM OSZCZĘDZANIA, czyli najlepiej oszczędzającą klasą została klasa I SP, ponieważ wszyscy jej uczniowie są członkami SKO, systematycznie dokonywali wpłat i nie wypłacali pieniędzy przez cały czas trwania konkursu. Klasa I zgromadziła najwięcej pieniędzy –   1220,90 zł. Warto też zauważyć, że uczennica zwycięskiej klasy wygrała w kategorii indywidualnej.

Kolejne miejsca wśród klas to: klasa V – 1117zł, klasa III – 537,70 zł, klasa II – 403 zł, klasa IV – 215zł i klasa VI – 118zł.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, drobne upominki i jeden dzień wolny od pytania podczas zajęć lekcyjnych – nagroda dyrektora. Jednak najważniejsza niech będzie satysfakcja i umiejętność oszczędzania, co było głównym celem konkursu.

Wszystkim zwycięzcom gratuluję
 Anna Baran - opiekun SKO