Wycieczka do Warszawy 13-14.05.2015r.

Utworzono dnia 22.05.2015

W dniach 13 - 14 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Warszawie. We środę  wczesnym rankiem około godziny  400 wyjechaliśmy z parkingu koło szkoły w Jastrzębi. Przejeżdżaliśmy przez  Tarnów, Dąbrowę Tarnowską, Skarżysko – Kamienna, Radom. Około godziny 1100 dojechaliśmy na miejsce. Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym uczestnicy wyjazdu mieli możliwość poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Następnie poszliśmy  na długi (5-godzinny) spacer po Warszawie. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek, Katedrę św. Jana, Barbakan oraz Krakowskie Przedmieście. Zobaczyliśmy m.in. Pałac Namiestnikowski – aktualną siedzibę Prezydenta RP. Byliśmy również świadkami zmiany wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem środowego programu były Królewskie Łazienki.
W następnym dniu zwiedzanie zaczęliśmy od Stadionu Narodowego. Imponujących rozmiarów budowla zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie. Potem udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie młodzież miała możliwość poznać historię tych tragicznych dla Warszawy 63 dni 1944 roku. Duże wrażenie na nas zrobił film pt. „Miasto ruin” przedstawiający obraz stolicy, jaki zarejestrowano z samolotu wiosną 1945 roku.
Ostatnim  miejscem, które zwiedzaliśmy, był budynek Sejmu. Mogliśmy tu zobaczyć na żywo obrady Sejmu oraz poznać w dużym skrócie historię polskiego parlamentaryzmu. Podczas pobytu w stolicy z okien autokaru podziwialiśmy  również  najbardziej dla Warszawy charakterystyczne budynki i obiekty- m.in. Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny, Belweder, Teatr Narodowy  oraz bardzo nowoczesne biurowce  i hotele.

Około godziny 17 wyjechaliśmy z Warszawy. Do Jastrzębi wróciliśmy około północy.Mimo zmęczenia podróżą, wszyscy  uczestnicy wycieczki  byli zadowoleni i pełni wrażeń. Pozostały wspomnienia i dużo, dużo zdjęć.

Zapraszamy do galerii, aby je obejrzeć.