Jubileusz 10 –lecia nadania imion naszym szkołom

Utworzono dnia 02.06.2016

20 maja 2016 roku nasza szkoła obchodziła święto swoich Patronów. Szkoła podstawowa uczciła świętą Jadwigę,  a gimnazjum świętego Jana Pawła II. W tym roku mija 10 lat od czasu, kiedy ówczesnym dwóm szkołom: podstawowej  i gimnazjum nadano imiona. Rok później tj. w 2007 roku organ prowadzący połączył te dwie placówki w zespół. Dzisiaj wspólnie jako jedna szkoła Zespół Szkół Publicznych w Jastrzębi co roku w maju czcimy swoich Patronów. Tegoroczne obchody były bardzo uroczyste ze względu na jubileusz.

Uczniowie gimnazjum wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs ten został zorganizowany dla uczniów gimnazjum z naszej gminy i uczniów sąsiednich gimnazjów noszących imię Jana Pawła II. Na naszą propozycję odpowiedziały gimnazja  ze Zborowic, Pławnej, Lipnicy Wielkiej i Korzennej. W etapie szkolnym tego konkursu wzięło udział 40 uczniów naszego gimnazjum.

Finał odbył się 20 maja podczas uroczystości Dnia Patrona. Miał on formę egzaminu ustnego sprawdzającego wiedzę o Janie Pawle II. Pytania konkursowe przygotował ks. Jacek Drożdż. W jury zasiadali: pani Jadwiga Haraf, pani Beata Brońska, pan Stanisław Deś, pani Małgorzata Gargula. Patronat nad konkursem objął burmistrz gminy Ciężkowice pan Zbigniew Jurkiewicz, który ufundował dla zwycięzców pamiątkowe statuetki.

Miło nam poinformować, że trzy pierwsze miejsca w konkursie zdobyli uczniowie naszej szkoły: Weronika Stanuch z klasy IIIa  ( I miejsce ), Kacper Mierzwa z klasy IIb ( II miejsce ) i Katarzyna Bednarz z klasy IIIa ( III miejsce ) Zostały też przyznane dwa czwarte miejsca dla Justyny Pawlik i Marceliny Fydy  z Zespołu Szkół w Korzennej.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone i laureaci  nagrodzeni podczas uroczystej akademii, którą przygotowała pani Sylwia Haraf - Mruk i pani Małgorzata Gargula. Za oprawę muzyczną odpowiadał pan Artur Hołda. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali  postać świętej Jadwigi Królowej, a uczniowie gimnazjum przypomnieli życie i dokonania  świętego Jana Pawła II. Występujący prezentowali się nie tylko przed społecznością naszej szkoły, ale również przed zaproszonymi gośćmi. Zaszczycili nas swoją obecnością: pan burmistrz Zbigniew Jurkiewicz, przewodniczący rady miejskiej w Ciężkowicach Zdzisław Szczerba, sekretarz gminy Beata Weron- Białas, dyrektor ASPO w Ciężkowicach pani Anna Zagała, kierownik Domu Kultury w Jastrzębi pan Stanisław Deś,  radni z naszej miejscowości: pan Romuald Haraf i pan Zbigniew Jurkiewicz, sołtys wsi Jastrzębia pani Jadwiga Haraf, dyrektorzy szkół uczniów biorących udział w konkursie: pan Marcin Wojnarowski ze szkoły w Lipnicy Wielkiej i pan Krzysztof Dziuban ze szkoły w Zborowicach oraz dyrektorzy placówek oświatowo – wychowawczych znajdujących się na terenie Jastrzębi, czyli pani Elżbieta Rąpała – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jastrzębi i pani Agata Rosiek – dyrektor Publicznego Przedszkola w Jastrzębi.

Ten wspaniały dzień  na długo pozostanie w naszej pamięci; uroczysta Msza Święta, złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, głębokie i piękne słowa recytacji, piosenek, podniosła atmosfera były dowodem szacunku dla naszych Patronów.

Oby zawsze postawy naszych Patronów były wzorami postępowania dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.