18 maja - Dzień Patronów

Utworzono dnia 23.05.2017

W czwartek 18 maja 2017 roku nasza szkoła obchodziła święto swoich Patronów. Uroczystą akademią szkoła podstawowa uczciła świętą Jadwigę,  a gimnazjum świętego Jana Pawła II.

Najpierw uczniowie szkoły podstawowej przedstawili scenkę poświęconą świętej Jadwidze, przypominającą  jej wrażliwość na biedę i krzywdę ludzką. Druga część to wspomnienia o Janie Pawle II. Słynne cytaty, anegdoty  z życia Papieża Polaka przypominali uczniowie gimnazjum, a przede wszystkim uczeń klasy IIIb Krzysztof Haraf, który wcielił się w postać świętego Jana Pawła II. Słowom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna: śpiew i muzyka. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był wyjątkowy. Szczególne podziękowania kierujemy do księdza Jacka Drożdża, który przygotował całą uroczystość oraz do pana Szczepana Słowika, który swoją grą na gitarze wsparł naszych instrumentalistów.

Oby postawy naszych Patronów były wzorami postępowania dla wszystkich uczniów naszej szkoły.