III miejsce w V Gminnym Konkursie Wiedzy Ogólnej

Utworzono dnia 07.03.2019

5 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Ciężkowicach odbył się finał V Gminnego Konkursu Wiedzy Ogólnej. W tym roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości konkurs nosił tytuł „Wiem więcej o naszej Ojczyźnie”. Uczestnicy konkursu mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin wiedzy o naszej Ojczyźnie, min. z geografii, historii, sztuki, literatury, sportu, polityki i obyczajów. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test zawierający 50 pytań zamkniętych, a w drugiej odpowiadali na pytania otwarte zawarte w prezentacji multimedialnej.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały trzy uczennice klasy III b, które zostały wyłonione w drodze eliminacji szkolnych. Były to: Angelika Jamka, Natalia Stec i Zuzanna Śliwa. Na 23 uczestników konkursu Natalia Stec zajęła wysokie III miejsce, a Angelika Jamka została wyróżniona za miejsce w pierwszej dziesiątce.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.