Program Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł na zakup profesjonalnego sprzętu. Zakupiliśmy m.in. drukarkę 3D wraz z akcesoriami, długopis 3D Creality z akcesoriami, zestaw konstrukcyjny BeCreo z akcesoriami do nauki programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki, klocki Lego ®Education SPIKE TM Prime do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, mikrokontroler z akcesoriami, roboty edukacyjne Robot Photon EDU wraz z akcesoriami, mikroskopy, wizualizer Epson kompatybilny z mikroskopem, modułowe pracownie przyrodnicze: WODA, POWIETRZE, ENERGIA, zestawy konstrukcyjne: zestaw elektroniczny, zestaw Eksperymenty - obwód prądu, zestaw narzędzi, stację lutowniczą z gorącym powietrzem HOT AIR, aparat fotograficzny, kamerę przenośną cyfrową, mikroport z akcesoriami, gimbal do aparatu i kamery, statywy, mikrofony, oświetlenie do realizacji nagrań, tło fotograficzne, zestaw nagłaśniający, słuchawki, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, zestaw do karaoke audio-wideo.

Sprzęt ten będzie wykorzystywany na wszystkich zajęciach lekcyjnych oraz rozwijających zainteresowania uczniów z wszystkich klas, a także podczas imprez i uroczystości szkolnych i środowiskowych.

Zobacz więcej klikając w link poniżej: