czerwiec 2023 r.

W czerwcu odbyły się ostatnie przed wakacjami zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Były to zajęcia lekcyjne, zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także uroczystości szkolne.

- Na rewalidacyjnych zajęciach logopedycznych z uczniem z klasy II wykorzystano aparat fotograficzny do udokumentowania pracy dziecka; zajęcia obejmowały ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne aparatu mowy, utrwalanie poprawnej wymowy zaburzonych głosek.

- Na zajęciach logopedycznych z uczniem z klasy I również wykorzystano aparat fotograficzny; uczeń wykonywał ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne, ćwiczył czytanie ze zrozumieniem oraz doskonalił motorykę małą.

- Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z uczniem klasy II wykorzystano długopis 3D do ćwiczenia motoryki małej i grafomotoryki oraz koncentracji uwagi na wykonywanym zadaniu.

- Na lekcji biologii klasa VII prowadziła obserwacje mikroskopowe tkanek człowieka i wykorzystywała mikroskopy, sprzęt do wykonania preparatów oraz gotowe preparaty.

- Klasa VIII na lekcji geografii wykorzystała Epsona podczas omawiania obszarów okołobiegunowych Ziemi.

- Podczas uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty wykorzystano sprzęt nagłaśniający, mikrofony, aparat fotograficzny oraz kamerę cyfrową do nagrania filmików z występów uczniów. Obszerna fotorelacja z uroczystości dostępna jest w osobnym poście.

- Klasa VIII przygotowała akademię na zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie ze szkołą. Wykorzystano sprzęt nagłaśniający, mikrofony oraz aparat fotograficzny. Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego dostępne będą w osobnym poście.

Wykorzystywany podczas całego roku szkolnego sprzęt ułatwiał nauczycielom i uczniom pracę, uatrakcyjniał prowadzone zajęcia, a także pomagał w dokumentowaniu ważnych wydarzeń z życia naszej szkoły.

Laboratoria Przyszłości - czerwiec 2023 r.