Nasza szkoła najlepiej czytającą szkołą w gminie

Utworzono dnia 26.04.2018

W czwartek 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Ciężkowicach odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Jak co roku konkurs skierowany był do dwóch kategorii wiekowych: osobno dla uczniów z klas II i III oraz klas IV – VI. Uczestników oceniało jury: dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach pani Katarzyna Zych, dyrektor ASPO pani Anna Zagała oraz pani Bogusława Więcek.

Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas młodszych Sylwia Sopala z klasy III, spośród uczniów starszych – Mateusz Gadecki z klasy VI.

Bardzo jesteśmy dumni, że zarówno Sylwia, jak i Mateusz, wygrali każde w swojej kategorii wiekowej, zajmując pierwsze miejsca. Tym samym nasza szkoła zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji szkół z terenu gminy i otrzymała tytuł najlepiej czytającej szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców oraz statuetkę dla szkoły wręczył burmistrz gminy pan Zbigniew Jurkiewicz.

Sylwii i Mateuszowi jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.