Projekt „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”

Utworzono dnia 09.04.2024

Już po raz ósmy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Łużnej podjął się organizacji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości”. W tym roku tematem przewodnim była 80. rocznica powstania warszawskiego. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach plastycznych, piosenki i pieśni powstańczej oraz konkursie historycznym. Konkursy te miały zasięg międzypowiatowy, ponieważ uczestnicy reprezentowali powiat gorlicki, tarnowski i nowosądecki. Uroczysty finał odbył się 20 marca 2024 r. w Łużnej.

Bardzo się cieszymy, że uczennica klasy VII Amelia Brończyk w konkursie piosenki i pieśni powstańczej „Żołnierz drogą maszerował” zajęła I miejsce. Amelka zaśpiewała piosenkę
„Warszawo ma”. Zwyciężczyni konkursu i Pani Małgorzacie Miłkowskiej, która przygotowywała uczennicę do występu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W konkursie historycznym na temat powstania warszawskiego wzięli udział dwaj uczniowie klasy VIII: Bartłomiej Hudy i Sebastian Deś. Oni też odnieśli sukces. Bartek zajął III miejsce, a Sebastian zdobył wyróżnienie. Gratulujemy chłopcom i życzymy, by dalej rozwijali skrzydła swoich talentów i zainteresowań.

14 marca w Krakowie odbył się kolejny etap konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …”. Uczestniczył w nim również nasz uczeń Bartłomiej Hudy i uzyskał tytuł finalisty tego konkursu. Jest to wielkie osiągnięcie Bartka, który już kolejny raz udowodnił, że historia jest mu znana i bliska sercu.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Szczepanek, która przygotowywała uczniów do konkursów historycznych. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych wyróżnień.

Dyplomy uczniów