Spotkanie z uczniami i nauczycielami szkoły partnerskiej z Neudietendorf (Niemcy). Zdjęcia w galerii!

Utworzono dnia 08.09.2015

W dniu 5 września 2015r. uczniowie ZSP Jastrzębia wraz z opiekunami p. Małgorzatą Słomską i p. Przemysławem Tajchnerem wzięli udział w spotkaniu z uczniami i nauczycielami niemieckiej szkoły z Neudietendorf (nasza szkoła partnerska). Do zaplanowanego wcześniej spotkania doszło w Krakowie. Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać ze swoimi rówieśnikami, nawiązać nowe znajomości oraz zastosować znajomość języków obcych w praktyce.

Uczestnicy spotkania wspólnie zwiedzili zabytki Krakowa, m.in. Rynek Główny, Collegium Maius UJ, kościół św. Piotra i Pawła, Wawel, kryptę Józefa Piłsudskiego, Lecha i Marii Kaczyńskich. Zaplanowano również spacer wzdłuż Wisły oraz wspólną obiadokolację. Podczas posiłku w gronie nauczycieli (dyrekcje szkół: p. Uwe Schwartze, p. Małgorzata Słomska) ustalono dalsze etapy współpracy między szkołami. Współpraca polsko-niemiecka będzie kontynuowana. W planach są m.in. wizyty uczniów z Neudietendorf w Jastrzębi oraz uczniów ZSP Jastrzębia w Neudietendorf.

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do aktywnego włączenia się do grupy projektowej!

Dokładnych informacji o współpracy polsko-niemieckiej udziela p. Przemysław Tajchner.