Święto Mamy w naszej szkole

Utworzono dnia 22.06.2014

W piękny, słoneczny czwartek 05.06.2014r. w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi uczciliśmy Dzień Matki. Tegoroczne święto różniło się od poprzednich tym, że po raz pierwszy uczestniczyła w nim cała szkoła. Do tej pory bowiem uroczystość przygotowywali uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani dyrektor Danuta Gargaś. Zaproszone mamy przybyły licznie. Zajęły miejsca przy odświętnie ubranych stołach i rozpoczęły ucztę. Podczas poczęstunku podziwiały program artystyczny przygotowany przez uczniów ze szkoły podstawowej i młodzież gimnazjum.

Najpierw dzieci z klas młodszych pięknie zaśpiewały piosenki dla mam i zadeklamowały im wiersze. Występ ubarwiła „Polka cygańska” w wykonaniu uczniów klas II i III. Po nich na saksofonie zagrał Karol Kiełbasa z kl. III, który wykonał „Marzenie” Schumana. Potem dzieci z klasy III rozbawiły wszystkich scenkami satyrycznymi o mamie.
Następny punkt programu, występ Eweliny Maraś, zapowiedzieli konferansjerzy - Weronika Stanuch z klasy I a i Krystian Tokarz z klasy II a naszego gimnazjum.  Ewelina, uczennica klasy IV, pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Trzy kwiatki”. Następnie dwie jej koleżanki, Dominika Kuk i Katarzyna Hołda, wykonały nowoczesny taniec, który same ułożyły. Po tych emocjach poczęstowaliśmy gości odświętnym podwieczorkiem. Później najstarsi uczniowie szkoły podstawowej przedstawili bajkę Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak” w zupełnie nowej odsłonie. Przygotowali teatr cieni. Efekt  nieco pokrzyżował słoneczny blask.
Kolejną część występu rozpoczął chór szkolny, który jak zwykle zaśpiewał pięknie. Potem obejrzeliśmy zabawną scenkę, którą zaprezentowali uczniowie  gimnazjum - Ewelina Hołda i Mateusz Kiełbasa, a po nich wystąpiła Kinga Gadecka z monodramem. Nie był to jednak koniec wrażeń artystycznych, gdyż kolejnym punktem programu był występ tercetu w składzie Patrycja i Żaneta Brończyk oraz Katarzyna Bednarz, uczennice klasy I gimnazjum. Uroczystość solowym popisem zakończyła Karolina Mordawska.

Mamy były zachwycone występami swoich pociech, tych małych i tych dużych. Na ich twarzach gościł szeroki i szczery uśmiech. Cieszymy się z tak licznej obecności i zapraszamy za rok!