Utworzono dnia 19.10.2014

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 r. jako Dzień Nauczyciela, natomiast od roku 1982 obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

W tym roku w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyła się we środę 15 października. Przygotowali ją uczniowie klasy I a gimnazjum oraz klasy VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcami: Panią Jolantą Chronowską i Panem Przemysławem Wopińskim oraz chór szkolny pod opieką Pana Artura Hołdy. Uroczystość odbyła się na hali sportowej, gdzie zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice oraz odświętnie ubrani uczniowie. Wierszem i piosenką uczniowie dziękowali nauczycielom za ich pracę, były również życzenia i symboliczne kwiaty. Po uczniowskich występach głos zabrała Pani dyrektor Danuta Gargaś, która również podziękowała wszystkim nauczycielom za pracę, a także wręczyła nagrody dyrektora zasłużonym w minionym roku szkolnym  nauczycielom i pracownikom szkoły.

Wszystkim pracownikom oświaty składamy serdeczne życzenia wielu radości w codziennej pracy, satysfakcji z rozwijania młodych talentów oraz cierpliwości w podejmowanym trudzie wychowania.