Dorośli czytają dzieciom

Utworzono dnia 08.12.2015

W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje rządowy program „ Książki naszych marzeń”. Ma on na celu promocję i rozwój czytelnictwa wśród uczniów.  Udział w tym programie umożliwił nam zakup do biblioteki wielu nowych i ciekawych książek. Zostały one zakupione zgodnie z sugestiami i zainteresowaniami czytelników.  Na ten rok szkolny zaplanowaliśmy też kilka działań, które  będą  promować czytelnictwo. Jednym z nich jest akcja „ Dorośli czytają dzieciom”, która polega na tym, że  osoby dorosłe czytają książki dzieciom z klas I – III. Pierwsze takie czytanie miało miejsce 3 grudnia 2015 roku. Dzieciom czytały: pani Agnieszka Jurkiewicz, pani Magdalena Stec, pani Małgorzata Słomska.  Akcja ta będzie kontynuowana w przyszłości.