Podsumowanie programu " Żyj smacznie i zdrowo"

Utworzono dnia 27.04.2016

W dniu 14 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi miało miejsce podsumowanie program u pod tytułem „Żyj smacznie i zdrowo”. W programie uczestniczyli  uczniowie klasy II a, którzy przygotowali 4 scenki propagujące prawidłowy sposób odżywiania się. Celem programu była promocja wśród uczniów zasad zdrowego i świadomego komponowania smacznych i zdrowych posiłków. Pokazanie młodzieży różnorodności dostępnych produktów oraz pokarmów, dzięki którym, możliwy jest kompromis pomiędzy jedzeniem zdrowym i smacznym. Utrwalanie odpowiedzialnych postaw związanych z niemarnowaniem jedzenia, z prawidłowym oraz świadomym kupowaniem, przygotowywaniem i przechowywaniem żywności. Ponadto, w ramach programu organizatorzy promują wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, podkreślając związek pomiędzy ekologią a odżywianiem i zdrowym stylem życia.

Na zajęciach lekcyjnych uczniowie przygotowywali bogate w witaminy śniadania oraz sałatki owocowe propagujące prawidłowe odżywianie.