Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach

Utworzono dnia 21.04.2016

Dnia 13 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach. Wyjazd ten był nagrodą za zajęcie I miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Kolędowania czar”.

Niezwykłą atrakcją pobytu w muzeum była podróż batyskafem. Uczniowie  odbyli wirtualną wycieczkę  w głąb rzeki Białej, zobaczyli, co dzieje się pod wodą, dowiedzieli się  m.in. o mieszkańcach rzeki, na przykład o brzance, głowaczu, skójce, bobrze. Zobaczyli też osobniki, które tej rzece zagrażają. Są to „smok koparkowy”, „wąż ściekowy” i tamy, które stanowią stałą przeszkodę imigracyjną, m.in. dla łososia. Wysłuchali ciekawego wykładu o nietoperzach, zwiedzili muzeum i  zobaczyli okazy różnych zwierząt. Zdobyli wiele cennych informacji. Ciekawostką była „ interaktywna łąka”-  pod szklaną podłogą mogli oglądać modele roślin i zwierząt.