Dwudniowa wycieczka do Wrocławia

Utworzono dnia 29.06.2018

We wtorek 5 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

Wyjechaliśmy z Jastrzębi już o 3.00, dlatego niemal całą drogę wszyscy w autokarze przespali. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 8.00. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, a następnie udaliśmy się na spacer po Wrocławiu. Zobaczyliśmy m.in. Ostrów tumski – najstarszą część miasta, Rynek, Plac Solny, Halę Stulecia, Ogród Japoński. Potem udaliśmy się na kilka godzin do ZOO i pięknego Afrykarium.

Drugi dzień wycieczki był równie ciekawy. Pojechaliśmy bowiem na teren Parku Narodowego Gór Stołowych i zdobyliśmy najwyższy szczyt tych gór – Szczeliniec Wielki o wysokości 919 m.n.p.m. Tam podziwialiśmy piękne widoki Sudetów oraz ciekawe formy skalne Szczelińca. Po tej wyprawie zakupiliśmy pamiątki i pełni wrażeń wyjechaliśmy w drogę powrotną do Jastrzębi.

Był to pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć wyjazd, który z pewnością zapamiętamy.