Utworzono dnia 22.03.2018

Wtorek 23 stycznia 2018 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka.

Uroczystość rozpoczęła się jak zawsze Mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym, a następnie zaproszeni goście udali się do Domu Kultury, by podziwiać występy swoich wnucząt. Na początku pani dyrektor Danuta Gargaś powitała miłych gości i złożyła życzenia z okazji ich święta. Później swój program artystyczny zaprezentowali najmłodsi uczniowie. Klasa I i II przygotowała wiersze i piosenki dla Babci i Dziadka oraz taniec gwiazdeczek. Uczniowie z klasy III pokazali inscenizację z życia Babć i Dziadków, a klasa IV przygotowała przedstawienie na podstawie bajki o Jasiu i Małgosi. Dumni ze swoich wnuków Dziadkowie nagrodzili wszystkich występujących gromkimi brawami. Po części artystycznej gości zaproszono na przygotowany przez Radę Rodziców poczęstunek, na wspólne kolędowanie oraz na tańce, do których przygrywał zaproszony zespół muzyczny.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości, szczególnie panu Stanisławowi Desiowi za udostępnienie sali w Domu Kultury, Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku oraz nauczycielom, którzy przygotowali część artystyczną: pani Barbarze Marcinek, pani Barbarze Ignaczak, pani Małgorzacie Madej oraz panu Sewerynowi Baranowi.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i zaproszonych gości.