Jubileuszowe Spotkanie Integracyjne

Utworzono dnia 08.05.2018

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole we wtorek 8. maja 2018r. Tego dnia odbyło się jubileuszowe - X Spotkanie Integracyjne.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku od projektu „ Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, do którego przystąpili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Podsumowaniem projektu, którego tytuł w szkole brzmiał „Potrzebujemy siebie nawzajem”, było pierwsze spotkanie integracyjne. Wydarzenie to cieszyło się i nadal cieszy tak dużym zainteresowaniem, że wpisało się na stałe w kalendarz szkolnych uroczystości. W ciągu tych 10 lat gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kobylanki, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Karwodrzy, Tarnowa, Woli Rzędzińskiej, a także osoby samotne i niepełnosprawne nie tylko z naszej gminy. Każde spotkanie integracyjne to okazja do wspólnej zabawy, rozmowy, poświęcenia chwili swojego czasu i uwagi osobom potrzebującym. To jednocześnie piękna lekcja wrażliwości i empatii przede wszystkim dla naszych uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem biorą co roku udział w tym wydarzeniu.

Wzorem ubiegłorocznej Wiosennej Minispartakiady jubileuszowe X Spotkanie Integracyjne odbyło się właśnie w maju. Na początku wszystkich zgromadzonych gości powitała pani Marta Adwent, główny koordynator projektu od początku jego trwania w naszej szkole oraz pan wicedyrektor Seweryn Baran. Podziękowali wszystkim za przybycie oraz zaprosili do wspólnej zabawy. Ponieważ to jubileuszowe spotkanie, więc nie mogło zabraknąć tortu ze świeczkami, do pokrojenia którego zaproszona została nasza uczennica, Karolina Kiełbasa oraz pani Marta Olszowska, które brały udział w każdym spotkaniu integracyjnym.

Założeniem spotkania jest zawsze integracja, dlatego każdy z uczestników miał swojego „Anioła opiekuna” spośród uczniów naszej szkoły. Do tego zadania zgłosili się chętnie uczniowie od IV klasy szkoły podstawowej po uczniów klas gimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych, plastycznych i muzycznych, a także we wspólnej zabawie i tańcach. Był również czas na występ uczniów z klasy IV, którzy pokazali nieco inną wersję bajki o „Jasiu i Małgosi”, grupy tanecznej Voix, która zaprezentowała trzy niezwykłe układy taneczne oraz krótki pokaz przygotowany przez zaprzyjaźnionych strażaków z OSP w Jastrzębi.

To wydarzenie, którego byliśmy uczestnikami, nie odbyłoby się bez bezinteresownej pomocy osób – sponsorów, którym za okazane serce bardzo dziękujemy. Są to: Urząd Marszałkowski w Krakowie, pani Magdalena Jurkiewicz, państwo Małgorzata i Ryszard Wołkowicz, państwo Ewelina i Michał Sopala, pani Józefa Michalik, państwo Marzena i Grzegorz Wójcik – Delikatesy Centrum, pani Anna Mruk – Spar z Bruśnika.

Przede wszystkim zaś dziękujemy wszystkim tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przybyli na Wiosenne Spotkanie Integracyjne, bo bez Was to wydarzenie nie miałoby miejsca oraz uczniom i wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 w Jastrzębi za pomoc w organizacji i przebiegu spotkania.

X Spotkanie Integracyjne