Wycieczka klasy VI do Krakowa

Utworzono dnia 29.06.2018

Dnia 22 maja 2018r odbyła się wycieczka uczniów klasy VI do Krakowa. Wraz z uczniami pojechali nauczyciele, pani Małgorzata Szczepanek oraz pan Grzegorz Drużba. Celem wycieczki było zwiedzanie ZOO oraz Muzeum Przyrodniczego PAN.

Ponieważ środkiem transportu miał być pociąg, o godzinie 4.40 zebraliśmy się na stacji w Bogoniowicach. Pociąg przyjechał o 4.53 i zabrał nas do Krakowa. Podróż minęła szybko, ponieważ większość czasu rozmawialiśmy i graliśmy na telefonach. Po dotarciu na miejsce poszliśmy na przystanek, skąd autobus zabrał nas do ZOO. Spacer po ogrodzie zajął nam dwie godziny. Zobaczyliśmy wiele gatunków ptaków i dzikich zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudziły małpy, wokół których gromadziło się wielu zwiedzających. Po wyjściu z ZOO część drogi do muzeum pokonaliśmy autobusem, a część na piechotę. Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy pana przewodnika, który nas oprowadził po muzeum. Opowiedział nam ciekawie o ptakach, pająkach i wielu różnych gadach. Po tej dawce informacji wszyscy zgłodnieliśmy, więc poszliśmy do Burger Kinga, gdzie wszyscy najedliśmy się do syta. Potem udaliśmy się na dworzec, skąd pociągiem wyruszyliśmy w kierunku Ciężkowic. Tam czekali już na nas rodzice.

Wycieczka bardzo mi się podobała, a szczególnie zwiedzanie muzeum. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojadę na równie ciekawy klasowy wyjazd.

Mateusz Gadecki klasa VI