Wyjazd do kina i teatru

Utworzono dnia 23.03.2018

W ostatnim czasie uczniowie klas starszych naszej szkoły mogli wziąć udział w dwóch zorganizowanych wyjazdach.

Pierwszy odbył się tuż przed feriami, tj. w czwartek 8 lutego 2018r. Uczniowie z klasy VII oraz klas II a i II b gimnazjum pojechali do kina na film „Cudowny chłopak”. To historia 10-letniego Auggiego, chłopca urodzonego z licznymi deformacjami twarzy. Dotąd uczył się on w domu pod okiem mamy, nadszedł jednak dzień, gdy ma rozpocząć naukę w normalnej szkole. Okazuje się, nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły" dzień w szkole. Auggi ma wiele obaw, ale również nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz dziwadłem. Wszystko kończy się dobrze. Okazuje się, że wystarczy przyjazny gest, pomocna dłoń, by obudzić w chłopcu siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Drugi wyjazd zorganizowano dla uczniów klas III a i III b gimnazjum, a także dla kilku uczniów z klasy II a dnia 6 marca 2018r. Uczniowie pojechali do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na przedstawienie pt. „Balladyna” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Utwór znany był już uczniom jako lektura szkolna, mogli go zobaczyć na deskach teatru. Historia tytułowej Balladyny to opowieść o zbrodni, winie i karze, w której świat realny miesza się ze światem fantastycznym, baśniowym, legendarnym. To opowieść o dwóch siostrach, z których tylko jedna mogła zostać żoną bogatego pana – Kirkora. Spektakl przygotowany przez tarnowski teatr to dość wierne przedstawienie utworu Słowackiego. Zaskakuje minimalistyczną dekoracją a także ukazaniem całej historii w konwencji marzenia sennego. Warto jednak wybrać się, by zobaczyć "Balladynę" w teatrze.