Inwestycje w sport

Utworzono dnia 22.05.2021

W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 1 w Jastrzębi realizowane są inwestycje mające na celu poprawę bazy sportowej dla dzieci i młodzieży.

Na przełomie lutego i marca bieżącego roku wyposażono salkę do zajęć korekcyjnych. Zakupione zostały materace oraz miękkie piłki i sprzęt do ćwiczeń korekcyjnych. Pieniądze na ten cel zostały przekazane z budżetu szkoły oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego. Salka już służy dzieciom do ćwiczeń i zabaw.

Drugą dużą inwestycją jest przebudowa boiska sportowego przy naszej szkole. Umowa na wykonanie zadania została podpisana 16 kwietnia 2021r. Zakres realizowanego projektu obejmuje:

• przebudowę boiska asfaltowego
  • przebudowę boiska do piłki nożnej
  • zagospodarowanie terenu (budowa ogrodzenia, miejsc parkingowych dla rowerów, dojścia dla osób niepełnosprawnych oraz nasadzenia zieleni).

Projekt ten dofinasowany jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2020.
Prace nad realizacją projektu rozpoczęły się w maju, a planowany termin zakończenia budowy to 31 października 2021r.

Wszystkie te działania z pewnością wpłyną na rozwój fizyczny naszych dzieci i młodzieży.

Inwestycje w sport