Szkolny Dzień Bezpieczeństwa i Profilaktyki

Utworzono dnia 25.06.2022

W ramach działań profilaktycznych 21 czerwca 2022r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa i Profilaktyki. Podczas tej inicjatywy każda klasa miała okazję zwiedzić remizę Ochotniczej Staży Pożarnej w Jastrzębi oraz porozmawiać ze strażakami pracującymi w tej jednostce. Strażacy zaprezentowali uczniom sprzęt, który jest potrzebny podczas akcji ratowniczych, opowiedzieli o specyfice pracy strażaka oraz przeprowadzili krótką pogadankę o bezpieczeństwie.

Ponadto w klasach zostały przeprowadzone lekcje o bezpieczeństwie w formie konkursów, filmów oraz gier. Klasa 1 i 2 wykonały lapbooki o bezpieczeństwie w czasie wakacji, a klasa 3 – plakaty o nałogach.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursach organizowanych przez KRUS.

W tym roku szkolnym odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły, a byli to:

Przedszkole „zerówka” – Agnieszka Bania

Klasa I – Marcelina Gargula, Mateusz Kasperek

Klasa II – Oliwia Kulinowska

Klasa III – Maja Baran, Łucja Mruk, Gabriela Haraf, Izabela Adamczyk

Klasa IV – Dawid Hołda, Aleksandra Słowik

Każdy uczestnik otrzymał dyplom za uczestnictwo oraz komiks o bezpieczeństwie.

Z kolei w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym brała udział tylko jedna osoba, uczennica klasy VI Julia Gaj, która zajęła I miejsce w etapie regionalnym. Otrzymała ona dyplom oraz nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy strażakom z jednostki OSP w Jastrzębi za przyjęcie nas w jednostce i przygotowany pokaz.

Dzień Bezpieczeństwa i Profilaktyki