Spotkanie z policjantem oraz pokaz pierwszej pomocy

Utworzono dnia 18.06.2023

We wtorek 13 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w dwóch ważnych wydarzeniach.

Najpierw było to spotkanie z panem policjantem Piotrem Witkiem, który przypomniał dzieciom i młodzieży o zasadach bezpiecznego odpoczynku w czasie wakacji. Pan policjant zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad wodą, ale również podczas prac polowych i w gospodarstwie, a także o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Przypomniał też o zasadach poruszania się po drogach na rowerach oraz o konieczności posiadania karty rowerowej.

Drugim wydarzeniem był pokaz pierwszej pomocy, który przygotowała klasa VIII  pod opieką pana Jacka Dudka. Uczniowie zaprezentowali, jak należy zachować się w razie omdlenia, zakrztuszenia, złamania oraz co zrobić, gdy jesteśmy świadkiem wypadku drogowego.

Panu policjantowi dziękujemy za spotkanie, a panu Jackowi Dudkowi oraz uczniom z klasy VIII za przygotowany pokaz.

Spotkanie z policjantem i pokaz pierwszej pomocy 2023 r.