Warsztaty "Bezpieczne dzieciaki"

Utworzono dnia 12.03.2024

We wtorek 5 marca dzieci z Publicznego Przedszkola wzięły udział w warsztatach o bezpieczeństwie „Bezpieczne dzieciaki”.  Spotkanie poprowadziła Pani Ewa Zapała, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz jest organizatorką wielu projektów, w tym właśnie o bezpieczeństwie.

Podczas spotkania Pani Ewa przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w szkole, jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, o czym pamiętać podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze, jak wezwać pomoc w razie wypadku, czy jak bronić się przed atakiem psa. Dzieci doskonale zapamiętały numer alarmowy 112 dzięki wykorzystaniu prostych sposobów z pokazywaniem, a także nauczyły się piosenki o panu policjancie. Ważnym elementem warsztatów były ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię oraz pokazanie dzieciom, czym jest korytarz życia i jak może on pomóc w ratowaniu życia.

Warsztaty były ciekawą lekcją o bezpieczeństwie zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Każdy uczestnik spotkania otrzymał dyplom za udział, a szkoła Certyfikat „Bezpieczna Placówka”.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za niezwykle pouczające spotkanie.

Warsztaty "Bezpieczne dzieciaki"