Gminny Konkurs Ortograficzny 2023/2024

Utworzono dnia 10.04.2024

We wtorek 9 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas II – VIII z terenu gminy Ciężkowice. Celem konkursu było uwrażliwienie na potrzebę pisania z zachowaniem czujności ortograficznej i interpunkcyjnej, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania, a także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas zdrowej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział 16 uczestników z 8 szkół.  Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, wyłonionych podczas szkolnych eliminacji. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II – IV oraz V – VIII. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda oraz testu ortograficznego dostosowanego do danej grupy wiekowej.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Pani Barbara Ignaczak, Pani Danuta Kapałka, Pani Bogusława Więcek oraz Pani Małgorzata Waza – Zięcina. Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja wyłoniła zwycięzców:

w kategorii klas II – IV Gminnym Mistrzem Ortografii została Klaudia Urban, uczennica Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach

w kategorii klas V – VIII tytuł Gminnego Mistrza Ortografii uzyskał Bartosz Stanuch ze Szkoły Podstawowej w Kąśnej Dolnej.

Tytuł Najlepiej Piszącej Szkoły, której uczniowie w sumie uzyskali najlepszy wynik, otrzymała Szkoła Podstawowa w Kąśnej Dolnej, która tym samym uzyskała prawo organizacji konkursu w kolejnym roku szkolnym.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali Adrian Kras z klasy IV oraz Julia Krzyżkowska z klasy VII. Zarówno Adrian, jak i Julka poradzili sobie bardzo dobrze, uzyskując wysokie miejsca w czołówce, a dzięki temu nasza szkoła zajęła II miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, gry planszowe oraz ufundowane przez Dyrektora Centrum Usług Turystycznych i Komunalnych w Ciężkowicach Pana Andrzeja Jarochę bilety wstępu na Ścieżkę w Koronach Drzew, a zwycięzcy konkursu dodatkowo vouchery do kina w MCEE w Ciężkowicach na dowolny, wybrany przez siebie film. Tę nagrodę oraz statuetkę dla zwycięskiej szkoły ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jastrzębiej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji konkursu, członkom komisji oraz nauczycielom – opiekunom uczestników za pomoc podczas oceniania prac uczniów, a także  wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym Gminnym Konkursie Ortograficznym, a w szczególności Klaudii oraz Bartoszowi. Życzymy Wam kolejnych sukcesów w trudnej dziedzinie, jaką jest ortografia.

Organizatorzy konkursu:
mgr Ewa Adwent-Giemza