"Mój ulubiony wiersz" - Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas I-III

Utworzono dnia 16.04.2024

W poniedziałek 15 kwietnia 2024 roku odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Świat poezją malowany” dla uczniów z klas I – III z terenu naszej gminy. Jak co roku organizatorem konkursu jest Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach. Tegoroczne hasło tego wydarzenia to „Mój ulubiony wiersz”. Zadaniem uczniów było wybranie dowolnego utworu i przygotowanie jego recytacji.

W naszej szkole występy dzieci oceniała komisja w składzie: Pani Barbara Ignaczak, Pani Magdalena Stec oraz Pani Agnieszka Jurkiewicz.

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas młodszych. Recytowali wiersze znanych polskich autorów, m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej czy Wandy Chotomskiej. Ważnym elementem prezentacji uczniów są zawsze stroje i rekwizyty, które wzbogacają występy dzieci.

Ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, jury miało trudne zadanie, gdyż do etapu kolejnego przechodzi troje reprezentantów z każdej szkoły. Po zliczeniu punktów oraz burzliwych obradach komisja postanowiła nagrodzić następujących uczniów:

I miejsce ex aequo: Agnieszka Bania z klasy II oraz Marcelina Gargula z klasy III

II miejsce: Wojciech Śmiertka z klasy II

III miejsce: Ewelina Osysko z klasy II

Tym samym w etapie gminnym, który odbędzie się w maju w Ciężkowicach, naszą szkołę będą reprezentować: Agnieszka Bania, Marcelina Gargula oraz Wojciech Śmiertka.

Serdecznie dziękujemy Paniom, które podjęły się trudnego zadania oceny występów dzieci. Dziękujemy Pani Katarzynie Gwóźdź za zorganizowanie etapu szkolnego konkursu i przygotowanie dekoracji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów, a w szczególności uczniom wyróżnionym. Agnieszce, Marcelinie i Wojtkowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Szkolny Konkurs Recytatorski "Mój ulubiony wiersz"